Doświadczenie

Jestem absolwentką polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji edytorsko-wydawniczej. Szlify wydawnicze zdobywałam już w okresie studiów, praktykując w dziale korekty tygodnika „Przekrój”, gdzie później również pracowałam.

Kilka lat pracowałam w muzeum, gdzie zajmowałam się działalnością edukacyjną, dostępnościową oraz redagowaniem jednego z najlepszych w Polsce wortali muzealnych, a także tradycyjną działalnością wydawniczą – redagowałam książki, materiały informacyjne i edukacyjne, koordynowałam proces wydawniczy, współpracowałam z grafikami i drukarniami.

Obecnie współpracuję z różnymi instytucjami kultury i okołokulturalnymi (Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, NID, NIMOZ, BSKZ i in.), dla których opracowuję – redaguję i piszę – teksty do publikacji tradycyjnych i internetowych.

Bardzo chętnie podejmuję współpracę z instytucjami trzeciego sektora, dla których piszę i kompleksowo opracowuję teksty (np. dostępność kultury oraz przestrzeni publicznej, rodzicielstwo zastępcze, ochrona przyrody).

Opracowuję językowo także teksty do lokalizowanych gier wideo, współpracuję z wydawnictwami książkowymi oraz biurami tłumaczeń w zakresie korekty i redakcji. Zajmuję się również przygotowaniem tekstów reklamowych dla agencji reklamowych oraz bezpośrednio dla firm.

CV oraz wykaz opracowanych publikacji dostępne na życzenie.

W Kropkach Kreskach oddaję swoje umiejętności do Twojej dyspozycji, służę wiedzą, doświadczeniem, czujnym okiem i zdrowym rozsądkiem. Pracę z tekstem traktuję jak rzemiosło, w którym wieloletni trening owocuje fachowym wykonaniem. W tym wypadku to piękne i funkcjonalne dzieło – przejrzysty, trafnie sformułowany, zgrabny tekst.